Aktualności

Producenci

Cenniki do pobrania

Sonda

Ile wydałeś/wydasz na swój materac?

Statystyki

Produkty:
1201
Kategorie:
70
Nowości:
0
Promocje:
77

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Jak kupić dobry materac i nie dać się oszukać?

0
Jak kupić dobry materac i nie dać się oszukać?

 

Kupno dobrego materaca to nie jest prosta sprawa. Trudno jest podjąć decyzję w stosunkowo niedługim czasie odnośnie zakupu produktu, z którym obcujemy ok 1/3 doby. Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wachlarz producentów materacy i ich rodzajów.Jak wybrać ten właściwy, najlepszy materac? Taki, abyśmy rano wstawali wypoczęci, a nie "połamani"? Na ten temat porozmawiam z Panem Bartoszem Pawlickim - kierownikiem oraz doradcą klienta z salonu K3 Meble.

_________________________________________

1. Panie Bartoszu, jak to jest z wyborem dobrego materaca? Czy klienci faktycznie mająz tym problem? Czy wiedzą na co zwracać uwagę zanim podejmą decyzję?

Dobór odpowiedniego materaca dla Klientów jest niezwykle trudnym zadaniem. Rynek materacy opiera się na personalizacji i jest to główny kierunek rozwoju tej branży. Dlatego należy podkreślić, że jest to produkt zindywidualizowany, czyli odpowiednio dopasowany do potrzeb Klienta.

Z własnego doświadczenia wiem, że większość Klientów przy wyborze materaca sugeruje się jedynie jego ceną. Klient woli zaoszczędzić na materacu a wydać więcej pieniędzy na ramę łóżka, co jest dużym błędem ponieważ komfort spania powinien być dla Nas najważniejszy, a tego nie da nam droga rama łóżka obita najlepszą tkaniną hydrofobową (wodoodporną).

Klienci zasypywani są masą informacji dostępnych w Internecie na temat materacy, daje im to często nieprawdziwy obraz w wyborze odpowiedniego, dobrego materaca.

_________________________________________

2. Proszę wyjaśnić czym się różnią od siebie materace i jakie to ma znaczenie dla użytkownika?

Większość Klientów rozróżnia jedynie dwa typy materacy, kieszeniowe oraz piankowe, zapominając o materacach lateksowych. Na tych 3 grupach materacy będę się opierać.

Zdecydowanie większą popularnością cieszą się materace kieszeniowe, które mają większą elastyczność i sprężystość co ułatwia zmianę pozycji podczas snu. Jednak materace piankowe mają również wiele zalet, ponieważ dostosowują się idealnie do ciała poprzez zastosowanie pianki termoelastycznej. Materace piankowe powodują efekt otulenia, co jest przyjemnym efektem dla wielu Klientów jednak nie dochodzi w nich do takiej samej cyrkulacji powietrza i odprowadzenia potu jak w pozostałych rodzajach materacy i tu należy wybrać dobrej jakości pokrowiec, który zapewni nam lepszą higienę. Natomiast materace lateksowe mają największą żywotność i najlepiej przepuszczają powietrze poprzez kanaliki i pęcherzyki powietrza, które powstają podczas procesu produkcyjnego. Są to też najdroższe materace.

dobry materac

_________________________________________

3. Cena. Czy to prawda, że im droższy materac tym lepszy, a ten tani będzie do niczego?

Cena niewątpliwe ma znaczenie jeśli chodzi o jakoś surowców wykorzystanych do produkcji materacy. Ma ona wpływ na jakość sprężyn użytych do produkcji materacy kieszeniowych oraz pianek do materacy piankowych a także lateksu i jego gęstości do materacy lateksowych.

Jednak nie każdy drogi materac musi być wykonany z dobrej jakości surowców i być tym najlepszym. Dlatego należy sprawdzać gęstość pianek oraz ilość sprężyn na metr kwadratowy. Najtańsze pianki posiadają oznaczenie T25 są to pianki poliuretanowe występują w najtańszych materacach a ilość sprężyn na metr kwadratowy wynosi około 250 sztuk. Niewątpliwie należy zwrócić również uwagę
na przekładki tapicerskie to one zabezpieczają sprężyny przed przebiciem pianki.

_________________________________________

4. Widziałam w sieci reklamę materaca, w której zapewniają, że jest to najlepszy materac na świecie. Może to jest rozwiązanie i nie trzeba się głowić nad wyborem? Czy to możliwe, że istnieje jeden materac, który będzie wygodny dla każdego?

Nie! Nie! Nie! Każdy człowiek różni się od siebie nie tylko wyglądem, ale również budową ciała, masą oraz wzrostem. Każdy z nas inaczej reaguje na nacisk poszczególnych części ciała - kręgosłupa, lędźwi, ramion- są to newralgiczne punkty nacisku na materac.
Dlatego, nie istnieje jeden idealnie pasujący materac do każdego człowieka. Materac musi posiadać elastyczność punktową, czyli dopasować się do naturalnych krzywizn.

Zbyt miękki materac spowoduje zapadnięcie się ciała w materacu, napięcie mięśni i utrudni zmianę pozycji podczas snu. Natomiast zbyt twardy materac spowoduje, że nacisk na newralgiczne punkty ciała będzie zbyt duży, co może doprowadzić to zaburzenia krążenia krwi.
Źle dobrany materac będzie powodował napięcie mięśni, czyli ich pracę podczas snu.

_________________________________________

5.W takim razie proszę powiedzieć, czy kupno materaca w sieci to dobry pomysł? Można w końcu go przetestować i oddać jeśli nie będzie nam pasował...

Kupno materaca w sieci jest bardzo ryzykownym posunięciem. To tak jakby kupić przysłowiowego kota w worku.

W dobrych salonach meblowych bądź salonach firmowych z materacami, doradca powinien zaprezentować materac, powiedzieć o jego zaletach i skłonić Klienta do położenia się na danym materacu, aby sprawdzić czy została zachowana anatomiczna pozycja ciała podczas leżenia na boku oraz plecach. Prawidłowa anatomiczna pozycja podczas snu to prosta linia kręgosłupa podczas leżenia na boku, kształt podwójnego S, podczas wypoczynku na brzuchu czy na wznak.

Zakup materaca w sieci uniemożliwia nam przetestowanie go, co nie daje nam możliwości trafnego wyboru od razu. Same opisy w sieci stworzone są w taki sposób aby przyciągały, rzucały się w oczy i opisywały jak najlepiej funkcje, danych materiałów użytych do produkcji materaca, będące niekoniecznie nam potrzebne, często stanowią one chwyt marketingowy.

Owszem jest wiele firm, które dają możliwość zwrotu materaca nawet po 100 dniach, ale czy mamy pewność, że nie testujemy już produktu, który był użytkowany wcześniej przez kogoś innego albo czy producent nie sprzedał go nam po odpowiednio wysokiej cenie, aby sobie zrekompensować ewentualny zwrot?

_________________________________________

6. Czy jest coś o czym powinni wiedzieć użytkownicy materaca? Jak o niego dbać, użytkować?

Niewątpliwie dużym atutem nowoczesnych materacy są pokrowce. W dużej mierze to one decydują o przepuszczalności powietrza i higienie naszego materaca. Istnieje wiele rodzajów pokrowców, jednak należy zwrócić uwagę aby był on przyjemny w dotyku, posiadał zamek rozdzielczy co umożliwi nam wypranie go nawet w temperaturze 60 stopni w zależności od materiałów z jakich został wykonany, był antybakteryjny, antygrzybiczy oraz szybko i równomiernie rozprowadzał wilgoć w górnej części pokrowca.

Aby materac służył nam na wiele lat należy go poprawnie użytkować, tak aby równomiernie się wygniatał. Poprawne użytkowanie materaca polega na cyklicznym przekręcaniu go głowa - stopy przynajmniej co 2 miesiące oraz obracaniu go na drugą stronę co pół roku, jeśli posiadamy materac o takiej samej twardości z drugiej strony. Zastosowanie takiego zabiegu spowoduje, że wydłuży się żywotność materaca.

_________________________________________

7. Proszę powiedzieć czy ma Pan swoje ulubione materace, które poleca Pan chętnie swoim klientom?

W zależności od Klienta staram się dobierać materac do jego potrzeb i oczekiwań. Przy kolejnych próbach testowania materaca uważnie słucham reakcji Klienta na komfort jaki mu daje dany materac.

Dla osób ceniących sobie komfort spania oraz elastyczność materaca polecam, dobry materac:

Estrella Bio, który posiada modelowaną piankę BIO oraz sprężyny kieszeniowe.

Estrella Komfort materac, który posiada z jednej i drugiej strony inną twardość, poprzez zastosowanie wysokoelastycznej pianki Kaltschaum H3, a z drugiej strony tę samą piankę  o twardości H2.

Pocket H3 jest to bardzo wysoki materac ma około 24cm i polecam go osobom, które mają niżej osadzone stelaże w łóżkach, bądź dla osób starszych, którym wygodniej jest wstawać z łóżka, z wyższego poziomu. W materacu zastosowano wysokiej jakości sprężyny kieszeniowe, obustronnie przekładki tapicerskie oraz pianki wysokoeleastyczne Kaltschaum.

Jeżeli chodzi o zwolenników materacy piankowych najczęściej proponuję Klientom materac Medivis Lux. To bardzo dobry materac dla osób, które nie zmieniają często pozycji podczas snu. Materac wykonany jest z pianki Kaltschaum o zwiększonej sprężystości oraz pianki termoelastycznej o doskonałej redukcji nacisku.

Sueno Talalay Natural H3 jest materacem z grupy lateksowych. Wkład lateksu wykonany jest ze   100 % naturalnego lateksu Talalay, który idealnie zapewnia podparcie każdej części ciała. Posiada właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne. Materac spełnia wymagania ekologiczne produktów dla niemowląt.

 

dobry materac

 _________________________________________

8. A teraz osobiste pytanie :) Zdradzi Pan na jakim materacu Pan śpi?

Oczywiście, śpię na materacu Venus Multi Pocket LXI o twardości H3 z firmy M&K foam Koło materace. 

Jest to materac kieszeniowy ze zwiększoną ilością sprężyn na metr kwadratowy o czym świadczy mniejsza ich średnica. Dzięki takiej technologii nasze ciało podpiera więcej sprężyn, które wolniej się zużywają. W materacu zastosowano piankę lateksoidealną o zwiększonej gęstości, która w moim osobistym odczuciu wydawała się twardsza od płyty lateksu. Dlaczego wspominam o płycie lateksu? Ponieważ zastanawiałem się również nad materacem Venus Multi Pocket, który posiada płytę lateksu z kanalikami ułatwiającymi cyrkulację powietrza, ale o mniejszej gęstości lateksu. Ten materac wydał mi się zbyt miękki, ale jak podkreślałem na wstępie materac to produkt personalizowany
i dla innych ten materac może być idealny.

_________________________________________

9. Często słyszę, że ludzie użytkują materac 15 - 20 lat. Co ile lat powinniśmy zmieniać nasz materac?

Tak naprawdę, nie ma określonego czasu żywotności materaca, to wszystko indywidualna kwestia. Dobrze użytkowany materac, wykonany
z wysokiej jakości gatunku materiałów będzie nam służył wiele lat. Należy jednak zwracać uwagę na indywidualne odczucia i jakość snu. Jeżeli nie wysypiamy się i wyczuwamy sprężyny to znak, że czas wymienić materac. W przypadku piankowych materacy po kilku latach można zauważyć zagłębienia i brak jego elastyczności, to również zjawisko świadczące o tym, że materac najlepsze lata ma za sobą.

_________________________________________

10. Chciałby Pan "uczulić" na coś przyszłych klientów, którzy będą kupować materac?

Zdecydowanie tak. Jest wiele firm sprzedających materace a także portali gdzie za grosze można kupić materac, który po kilku miesiącach stanie się dla nas uciążliwy.

W ostatnim czasie zauważyłem duże zainteresowanie kokosem do produkcji materacy, który cieszy się równie dużym powodzeniem wśród Klientów. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę, że kokos nie posiada żadnej elastyczności, co z upływem czasu powoduje jego odkształcenie, dodaje on z pewnością twardości, ale podobną twardość można uzyskać poprzez zastosowanie pianek, które mają dłuższą żywotność.
Jest to produkt naturalny, więc stwarza przyjazne warunki do rozwoju bakterii a jego struktura z czasem wychodzi przez pokrowiec.

Kolejnym chwytem marketingowym, który ma przyciągnąć uwagę Klientów jest warstwa masująca na zewnętrznej części materaca.
Jest to nic innego jak wycięcie w odpowiedni sposób wzoru na piance, który po położeniu się jest nieodczuwalny, ponieważ ciężar ciała przygniatając te piankę tworzy jednolitą płaszczyznę.

Niewątpliwie trzeba zwrócić uwagę na strefy polowe w materacu. Są to strefy gdzie sprężyny są wzmocnione w newralgicznych punktach
na stałej długości i szerokości materaca, a co za tym idzie na każdą osobę będą działać w innym punkcie ciała. Nie każdy z nas posiada ten sam wzrost a rozmieszczenie tych stref jest standardowe. To kolejny aspekt, który ma przyciągnąć Klienta w celu zakupu materaca,
a tak naprawdę nie wnosi nic do komfortu naszego spania.

Kupując łóżko z materacem powinniśmy również zwrócić uwagę na stelaż. Wiele osób stosuje stelaż sztywny bądź płytę. Jest to duży błąd, ponieważ materac najlepiej oddaje swoje właściwości na stelażu sprężynującym. Dzięki niemu zwiększa się amortyzacja i lepiej rozłożona jest siła nacisku na całą konstrukcję. Przerwa pomiędzy listewkami powinna być jak najmniejsza i nie przekraczać 4 cm.

_________________________________________

Dziękuję za wyczerpującą rozmowę. Po takiej lekcji mogę tylko życzyć naszym odbiorcom udanych zakupów i kolorowych snów :)

                 


             Na pytania odpowiadał Bartosz Pawlicki

               kierownik salonu i doradca klienta K3 Meble

 

 


          Rozmowę poprowadziła Iga Szmycińska-Berleć

                    K3 MebleISB - projektowanie wnętrz

 

  

 


Komentarze do wpisu (0)

* - Pole wymagane

Produkt dnia

Promocje

Dywan Makatka CARS 80 x 120 cm Dywan Makatka CARS  80 x 120 cm  50,00 zł 85,00 zł

Ława Sorento Gigant Pufa Ława Sorento Gigant Pufa 159,00 zł 239,00 zł

Krzesło Liguria Krzesło  Liguria  543,00 zł 678,00 zł

Bianko zestaw wyprzedażowy Bianko zestaw wyprzedażowy 2 916,00 zł 3 347,00 zł

Ława Montego Ława Montego 399,00 zł 501,00 złOmega stolik Omega stolik 359,00 zł 499,00 zł

Krzesło H622 -Signal Krzesło H622 -Signal 110,00 zł 159,00 zł

ASTON ławo-stół ASTON ławo-stół 715,00 zł 1 205,00 zł

Zestaw mebli Domino Zestaw mebli Domino 767,00 zł 906,00 zł

Sirsey zestaw wyprzedażowy Sirsey zestaw wyprzedażowy 1 499,00 zł 2 295,00 zł
Sklep jest w trybie podglądu

Użytkowanie sklepu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

{nocache:87f293f7b766901e7652722596680788#0}
Sklep internetowy od home.pl